هایفوتراپی | اولتراپی | اولتراسوند

هایفو تراپی چیست

هایفو تراپی

هایفوتراپی | یکی از ملاک های زیبایی پوست جوان، یکدست و صاف است. گاهی اوقات پوست افراد بخاطر دلایل مختلفی دچار چین و چروک می شود. از دست رفتن سفتی و شادابی پوست بخاطر از بین رفتن رشته کلازن موجود در پوست است. این رشته ها به صورت مداوم در بدن افراد تولید و جایگزین رشته های قبلی می شود. با بالا رفتن سن تولید کلاژن ها کندتر شده و عوارض ناشی از آن به صورت چین و چروک پوست و شلی آن ظاهر می شود. هایفو یک روش نسبتا جدید برای سفت کردن و لیفت پوست می باشد.

هایفو تراپی یک روش مبتنی بر امواج فراصوت می باشد بنابراین این روش به نام های اولتراپی و یا اولتراسوند نیز شناخته میشود. در این روش بوسیله این امواج فراصوتی به لایه ای از پوست انرژی وارد می شود. این کار باعث تحریک کلاژن سازی در پوست می شود. امروزه جوانسازی پوست با هایفو یک روش اثبات شده و مطمئن است. این روش از سال 2008 مورد تایید سازمان FDA آمریکا می باشد. موارد استفاده از روش هایفو (اولتراسوند) به صورت مختصر به شرح زیر است:

 • هایفوتراپی صورت
 • هایفو تراپی برای لاغری
 • هایفو واژینال
 • هایفوتراپی بینی

برای مشاوره و تعیین نوبت با کارشناسان ما در کلینیک زیبایی رها تماس بگیرید.

هایفو تراپی

هایفوتراپی چیست ؟ | اولتراپی | اولتراسوند

هایفوتراپی یکی از روش های درمانی نسبتا جدید است که برای لیفت پوست صورت و سفت کردن آن استفاده می شود. هایفو (HIFU) مخفف یک کلمه انگلیسی به معنای امواج متمرکز فراصوت (اولتراسوند) با شدت بالا (High-Intensity Focused Ultrasound) می باشد. این روش به نام های اولتراپی و یا اولتراسوند نیز معروف است. ما در این صفحه از این سه اصطلاح معادل هم برای هایفو استفاده می کنیم.

هایفو تراپی یک روش درمانی غیر تهاجمی است که بیمار هیچ دردی را حس نمیکند. این روش یک جایگزین مطمئن و خوب برای لیفت صورت است. البته شایان ذکر است که روش هایفوتراپی سالهاست که برای درمان تومورهای سرطانی استفاده می شود. استفاده از اولتراسوند برای جوانسازی پوست از سال 2008 شروع شده است.

اولتراسوند

اگر کنجکاو شده اید که امواج فراصوت چیست، باید بگوییم این امواج همانی است که در سونوگرافی استفاده می شود. این امواج اولتراسوند یا همان فراصوت هستند. در دستگاه های سونوگرافی این امواج به عمق بدن ارسال می شود تا تصاویری از داخل بدن را نشان دهد. در هایفو این امواج توسط دستگاه به لایه خاصی از پوست و به صورت متمرکز ارسال می شود. برخورد این امواج فرا صوتی با لایه پوستی باعث وارد شدن انرژی به پوست و تحریک تولید رشته های کلاژن می شود. شایان ذکر است که سفتی و قوام پوست بخاطر وجود رشته های کلاژن است. یعنی هرچه میزان کلاژن در پوست بیشتر باشد پوست سفت تر و بدون چین و چروک خواهد بود. مهمترین دلیل پوست چروک در افراد کهنسال از بین رفتن کلاژن های پوست است.

استفاده از هایفوتراپی برای لیفت ابرو توسط FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) برای اولین بار در سال 2009 تایید شد. همچنین همین سازمان در سال 2014 استفاده از هایفو برای چین و چروک و نتایج مثبت آن را تایید کرد. اولتراپی (هایفو) یک روش ایمن و غیر تهاجمی است که برای مشکلات پیری پوست استفاده میشود. تا کنون هیچ شواهدی دال بر ضرر و یا آسیب این روش مشاهده نشده است.

چه کسانی می توانند از هایفو استفاده کنند؟

روند پیری پوست در افراد از حدود 25 تا 30 سالگی به بعد شروع می شود. روش درمانی اولتراسوند برای افراد در بازه سنی 30 تا 70 سال مفید و موثر است. شایان ذکر است که این روش برای شل شدگی های خفیف تا متوسط پوست موثر است. در حالت های شدید این روش نمی تواند نتیجه مطلوب و دلخواه بیمار را حاصل نماید. هر چه سن بیمار پایین تر باشد روش هایفوتراپی نتیجه بهتری خواهد داشت.

روش هایفو در اصل سرعت پیری پوست را می کاهد. هایفوتراپی در اکثر مواقع تنها در یک جلسه قابل انجام است. با اینحال در افرادی که پوست آنها به دلیل قرار گرفتن مداوم و طولانی مدت در معرض آفتاب دچار آسیب شده است بایستی چند جلسه این درمان را انجام دهند.

نکته مهم : در افراد مسن که افتادگی و شل شدگی پوست در ناحیه گردن شدید می باشد این روش چندان مناسب نیست. دلیل این مساله عدم توانایی پوست در تولید کلاژن می باشد که با تحریک صوتی امکان پذیر نیست. این افراد بهتر است از روش های جراحی لیفت پوست استفاده کنند.

کاربردهای هایفو‌تراپی (اولتراسوند)

روش جوانسازی پوست با هایفو در حقیقت یک روش برای لیفت پوست می باشد. این روش برای پوست نواحی مختلف بدن استفاده می شود. با توجه به غیر تهاجمی بودن و بی درد بودن، این روش امروزه بسیار فراگیر شده است. هایفو برای موارد درمانی بسیاری استفاده می شود از جمله:

 • رفع و کاهش چین و چروک پوست نواحی مختلف بدن
 • رفع افتادگی و شل شدگی پوست گردن و غبغب
 • لیفت گونه‌ها، ابروها و پلک‌ها
 • جوانسازی واژینال برای ناحیه تناسلی زنان
 • برای لاغری و شل شدگی پوست شکم و پهلوها
 • رفع چین و چروک پوست بازوها ، پاها ، ران و باسن
 • بهبود وضعیت خط چانه
 • هایفو طرح لبخند

کلینیک لیزر و زیبایی رها

کلینیک لیزر رها با استفاده از کادر مجرب پزشکی و با استفاده از بهترین دستگاه های روز دنیا اقدام به ارائه خدمات زیبایی به شما عزیزان نموده است.برخی از خدمات ما عبارتند از:

لیزر مو ، میکرونیدلینگ ، میکرودرم ابریژن ، تزریق ژل ،  تزریق فیلر

برای مشاوره و تعیین وقت می توانید با ما تماس بگیرید.

لیست قیمت لیزر موهای زائد و سایر خدمات را ببینید.

تلفن تماس :

ساعت کار مرکز: هر روز ساعت 10 تا 19 ( غیر از تعطیلات رسمی )

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

جهت تعیین وقت ویزیت و مشاوره هایفو تراپی با ما تماس بگیرید.

مدت زمان جلسه هایفوتراپی

هر جلسه هایفوتراپی به مدت 30 الی 90 دقیقه طول می کشد. در این روش پزشک و یا تکنسین دستگاه پوست را کاملا پاکسازی میکند. بسته به ناحیه پوستی از کرم های مختلفی می توان استفاده کرد. دستگاه دارای 3 کارتریج 1.5 و 3 و 4.5 میلی متری است که برای هدف های مختلف درمانی از آنها استفاده می شود. برای روشن کردن پوست از کارتریج 1.5 میلی متری ، برای کشیدن و سفت کردن پوست از کارتیج 3 میلی متری و برای لیفت پوست از کارتریج 4.5 میلیمتری استفاده می شود.

در صورتی که از هایفو برای روشن کردن پوست استفاده شود 4 جلسه نیاز می باشد تا میزان ملانین پوست کاهش یابد. همچنین با استفاده از کارتریج 3 میلیمتری می توان کلازن سازی را تحریک کرد تا پوست سفت و کشیده شود. برای لیفتینگ پوست بایستی حتما از کارتیج 4.5 میلیمتری استفاده کرد. سیستم آپونوروز عضلانی سطحی (SMAS) معمولاً در این عمق قرار دارد. لایه SAMS همان لایه ای است که در جراحی لیفت پوست محکم میشود. امواج فراصوت ( اولتراسوند ) که به لایه SMAS هدایت می شود نقاط دایره‌ای متحدالمرکزی را به‌وجود می‌آورند که در مرکز این دایره حرارت به ‌۷۰ درجه‌ سانتی‌گراد میرسد. این درجه حرارت باعث سوختگی نمیشود. با اینحال برای اینکه بیمار درد احتمالی را حس نکند از پمادهای بی حسی نیز استفاده میشود.

تعداد جلسات هایفوتراپی

در صورتی که بخواهیم بهترین نتیجه را به دست آورین بایستی تعداد جلسات هایفو در سال اول 3 جلسه باشد. برای حفظ و تثبیت نتیجه هایفوتراپی می توان در سال دوم نیز بین 1 تا 2 جلسه انجام داد.

مزایای هایفوتراپی (اولتراپی)

روش درمانی هایفو یا همان اولتراپی یکی از روش های جوانسازی به روز و مدرن دنیاست. همانگونه که گفتیم این روش غیرتهاجمی بوده و در نتیجه عوارض آن بسیار نادر است. برخی از مزایای اولتراپی را در زیر عنوان کرده ایم:

 • رسیدن به نتیجه دلخواه در ۱ تا ۳ جلسه درمانی به دست می آید.
 • ماندگاری هایفوتراپی بیش از یکسال و تا 2 سال می باشد.
 • مدت جلسه اولتراسوند بین 30 تا 90 دقیقه بوده و کوتاه است.
 • هایفو بدون دوره نقاهت است.
 • بدون تزریق و یا برش انجام می شود.
 • خونریزی ، درد و یا پانسمان است.
 • به عنوان یک روش مکمل برای ماندگاری جراحی های زیبایی کاربرد دارد.
 • قابلیت استفاده در کنار روش های دیگر همچون میکرونیدلینگ را دارد.
 • هزینه هایفو نسبت به جراحی بسیار پایین تر است.

عوارض هایفوتراپی | اولتراسوند

به دلیلغیر تهاجمی بودن هایفو این روش کاملا امن و بدون خطر است. همین مساله باعث شده که این روش حتی دوره نقاهت هم نداشته باشد. با اینحال امکان دارد که پوست شما دچار قرمزی و تورم شود. این عارضه به سرعت و در طول چند ساعت تا چند روز رفع می شود. در موارد بسیار نادر احتمال کبودی پوست برای پوست های بسیار روشن وجود دارد که این مساله نیز در همین مدت قابل رفع است.  عوارض الوتراسوند (هایفو) به هیچ عنوان با خطرات ناشی از لیفت همچون ریسک بی‌هوشی عمومی، خونریزی، عفونت، ایجاد لخته‌های خون، درد، ایجاد اسکار و ریزش مو در محل جراحی اصلا قابل مقایسه نیست.

تفاوت هایفوتراپی با لیزر

هایفوتراپی درمقایسه با لیزر، امکان دسترسی به نواحی عمیق تر را دارد. در بین تمامی روش های غیر تهاجمی زیبایی پوست تنها روش اولتراپی امکان دسترسی به عمق 4.5 میلیمتری را دارد. در روش درمان با لیزر سطح پوست تا حدودی شکافته میشود و احتمال بروز عوارض مربوط به رنگدانه پوست وجود دارد. هایفو این نقص لیزر را ندارد. بنابراین روش بهتری نسبت به لیزر می باشد.

هایفو در چه مدت زمانی اثر می گذارد؟

نتیجه پژوهش بر روی افرادی که از روش هایفو استفاده کرده اند نشان می دهد که پس از گذشت 3 ماه نتیجه دلخواه حاصل می شود.

مدت ماندگاری اثر هایفوتراپی چند سال است؟

اثرات هایفو تراپی در مدت زمان سریعتری قابل مشاهده است. ولی اثر بلند مدت زیادی ندارد. با توجه به شروع و بروز مجدد فرایند پیری در پوست، رشته کلاژن های ساخته شده مجددا تحلیل رفته و پوست به حالت قبلی خود باز میگردد. اثر بلند مدت هایفو بین 1 تا 2 سال است. پس از این مدت مجددا نیاز به انجام این روش وجود دارد. در مقابل اثرات لیفت صورت به صورت میانگین تا ۱۲ سال حفظ می‌شود.

دوره نقاهت هایفو تراپی یا اولتراپی در مقایسه با لیفت پوست

هایفوتراپی دوره نقاهت و یا ریکاوری ندارد. در حقیقت شما بلافاصله پس از انجام آن می توانید به زندگی خود بپردازید. همچنین پس از درمان نیز نیازی به استفاده از دارو و یا پماد نیست. در مقابل، لیفت پوست یک جراحی 2 تا 4 ساعته می باشد. پس از لیفت پوست ، بخاطر پارگی مویرگ ها و خونریزی، پوست لیفت شده کبود می شود. دوره نقاهت بین 2 هفته تا یک ماه طول می کشد. پوست شما پانسمان شده و تا چند روز مایعات زیر پوستی از محل جراحی تخلیه می شود. همچنین در لیفت پوست بخیه ها پس از یک هفته برداشته می شود.

هایفوتراپی صورت

هایفو صورت یکی از بیشترین موارد استفاده از دستگاه hifu می باشد. اولتراپی صورت برای رفع چین و چروک نواحی مختلف صورت و شل شدگی پوست آن استفاده می شود. با توجه به اهمیت صورت در زیبایی می توان با استفاده از اولتراسوند کیفیت پوست را بهبود داده و جوانسازی را انجام داد. هایفوتراپی صورت را می توان برای مشکلات زیر استفاده کرد.

 • لیفتینگ ابرو و پلک
 • برای کاهش خطوط و پف ها و چین و چروک زیر چشم
 • برای لیفت گونه
 • کاهش خطوط خنده و چین کناره لب در بخش پایین صورت
 • محدود سازی خطوط فک
 • هایفو غبغب برای کاهش و سفت سازی آن
هایفوتراپی صورت , لیفت صورت

هایفوتراپی غبغب

غبغب مساله ای است که برخی افراد با آن درگیر هستند. این مساله روی زیبایی افراد تاثیر میگذارد. در ابتدای امر غبغب پایین وجود دارد ولی با کهولت سن می تواند دچار چین و چروک و شل شدگی پوست هم بشود. هایفو غبغب یک روش بی خطر برای رفع این مساله می باشد.

هایفوتراپی بینی

برخی از افراد دارای بینی های گوشتی هستند که دارای منافذ ریز و درشت بسیاری است. این مساله در زیبایی افراد تاثیر سوء می گذارند. هایفوتراپی بینی می تواند باعث جوانسازی پوست بینی شده و بواسطه کلاژن سازی منافذ موجود را رفع کند. تاثیر هایفو بر روی بینی به هیچ عنوان به اندازه جراحی بینی نیست ولی می تواند به زیبایی و بهبود فرم آن کمک کند.

هایفوتراپی لاغری شکم و صورت

هایفوتراپی لاغری | هایفوتراپی شکم

یکی از مشکلات افراد چربی‌های موضعی و زیر پوستی آنهاست. چربی موضعی اطراف پهلوها و شکم یک مساله رایج در بین افراد است. اثرات چربی های موضعی اطراف پهلوها و شکم حتی پس از آب شدن نیز بر جا می ماند. یکی از اثرات به جا مانده از آنها شلی پوست ناحیه و چروک روی آن است. هایفو لاغری یا هایفوتراپی شکم و پهلو یکی از روش هایی است که اروزه برای رفع چربی های زائد اطراف پهلو نیز می تواند استفاده شود.

در هایفوتراپی لاغری شکم و پهلو به طور ویژه در عمق حداکثری امواج التراسوند ارسال میشود. این مساله می تواند به آب شدن چربی ها و یا سفت شدن پوست شل شده کمک کند. شایان ذکر است که این روش نسبی می باشد و تا حدودی کمک کننده می باشد. همچنین احتمال برگشت با توجه به نوع زندگی فرد نیز وجود دارد. التراسوند لاغری برای پوست شل شده ناشی از لاغری یک انتخاب مفید و موثر است.

تعداد جلسات اولتراپی شکم و لاغری بسته به حجم چربی موضعی و میزان شل شدگی پوست ناحیه متغیر است. با اینحال برای نتیجه گیری حداقلی بایستی حداقل سه جلسه درمان برگزار کرد.

عکس قبل و بعد از هایفو اولتراپی

فرم مشاوره و تعیین وقت هایفو

سئوالات متداول در مورد هایفوتراپی

1. هایفوتراپی واژینال چیست؟

هایفوتراپی واژینال چیست؟ و چرا انجام می شود؟

عواملی متعددی مانند بالا رفتن سن ، افزایش وزن ، استعمال دخانیات ، زایمان، جراحی و هیسترکتومی باعث از بین رفتن خاصیت کشسانی ناحیه تناسلی زنان می شود. این مساله باعث تاثیر سوء در کیفیت رابطه جنسی و روحیات فرد خواهد داشت. هایفوتراپی واژینال یک روش برای رفع شل شدگی پوست این ناحیه می باشد. هایفو واژینال باعث افزایش کلاژن سازی شده و شلی و چین و چروک پوست ناحیه را رفع خواهد کرد. این روش در یک جلسه قابل انجام است.

علاوه بر زیبایی پوست از هایفو واژینال برای درمان مشکلات واژن مانند بی اختیاری ادرار نیز استفاده می شود. در این حالت تعداد جلسات بیشتری نیاز خواهد بود.

2. هزینه هایفوتراپی چقدر است؟

هزینه هایفوتراپی چقدر است؟

هزینه هایفو بر اساس جلسه ای اعلام می شود. هر چند برای برخی موارد که نیاز به جلسات بیشتری دارد بیمار از تخفیف کلینیک رها برخوردار خواهد بود.

3. چه افرادی نمی توانند از هایفو استفاده کنند؟

چه افرادی نمی توانند از هایفو استفاده کنند؟

 • زنان باردار
 • افراد دارای بیماری های خاص همچون دیابت ، صرع و غیره
 • وجود تبخال فعال در ناحیه مورد نظر درمانی
 • زنان شیرده
 • افرادی که در بدن خود دارای فلز هستند .

4. آیا زاویه دار کردن صورت با هایفوتراپی امکان پذیر است؟

زاویه دار کردن صورت با هایفوتراپی امکان پذیر است؟

یکی از کاربردهای هایفو تراپی  برای زاویه دار کردن صورت است. بدین صورت که با سفت کردن پوست ناحیه فک باعث فرم دهی به آن میشویم. البته شایان ذکر است در صورتی که اگر هایفو همراه با لیفت نخ انجام شود ؛ تاثیر بیشتری در زاویه سازی فک دارد.

5. مراقبت های قبل از هایفو

مراقبت های قبل از هایفو

 • اولین اقدام انتخاب پزشک مجرب و متخصص است.
 • در صورت استفاده از داروی خاص بایستی به پزشک اطلاع دهید.
 • اطلاع دادن به پزشک در صورت بارداری و شیردهی
 • اطلاع به پزشک در صورتی که تزریق ژل یا فیلر انجام داده اید.
 • یک روز قبل از هایفو با آب گرم استحمام کنید.

6. مراقبت های بعد از هایفوتراپی

مراقبت های بعد از هایفوتراپی

 1. پس از انجام هایفو تا چند ساعت بعد از اب گرم برای شستشوی ناحیه استفاده نکنید.
 2. استفاده از کرم ضدآفتاب پس از هایفو
 3. قرار نگرفتن در برابر نور مستقیم خورشید.
 4. از کرم های مرطوب کننده فاقد الکل استفاده کنید.
 5. پرهیز از انجام فعالیت هایی که موجب تعرق می شود.
 6. عدم استفاده از کرم های لایه بردار تا حداقل 10 روز