میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ , قیمت میکرونیدلینگ ابرو

میکرونیدلینگ چیست؟

یکی از خدمات ما در کلینیک لیزر رها ، میکرونیدلینگ می باشد. میکرونیدلینگ یکی از جدیدترین، موثرترین و بی خطرترین روش ها برای رفع مشکلات پوست می باشد. ما در کلینیک رها ، از این روش برای رفع انواع مشکلات پوست و مو استفاده می کنیم. رفع چین و چروک پوست ، رفع جای اسکار و زخم از پوست ، رفع جای سوختگی ، درمان ترک های پوستی یا همان استرچ مارک ، درمان ریزش مو و رفع لکه پوستی با میکرونیدلینگ امکان پذیر است.

میکرونیدلینگ یک روش درمانی است که فرایند کلاژن سازی پوست را تحریک و افزایش می دهد. فرایند کار در این روش بوسیله سوزن های بسیار ریزی انجام می شود که وارد پوست می شود. سوزن ها به طور مرتب و مداوم در طی چند دقیقه بارها و بارها وارد پوست می شود. وارد شدن سوزن ها در پوست باعث تحریک مکانیکال پوست می شود. در نتیجه باعث افزایش انتشار فاکتورهای رشد پوست می شود. توجه داشته باشید که سوزن ها به صورت عمیق وارد نمی شود و تنها لایه اپیدرم پوست را سوراخ می کند. این سوراخ شدن موجب تخریب این لایه نمی شود و خونریزی ممکن در این روش در حد بسیار کم و ظریف خواهد بود. توجه داشته باشید که موفقیت این روش به عواملی چون دستگاه مورد استفاده و تجربه پزشک بستگی دارد.

برای مشاوره میکرونیدلینگ و رفع مشکلات پوستی با کارشناسان ما در کلینیک زیبایی رها تماس بگیرید.

جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ

همانگونه که در بالا گفتیم میکرونیدلینگ یک روش تحریک مکانیکال است که باعث افزایش کلاژن سازی پوست می شود. این کار باعث ترمیم ساختار و علکرد پوست می شود. میکرونیدلینگ به عنوان یک روش جوانسازی پوست موثر و بی خطر شناخته می شود. ما در اینجا سعی خواهیم نمود که شما را با این روش به طور کامل آشنا نماییم. در ادامه توضیحات کاملی در خصوص این روش خواهیم داد. همچنین در مورد کاربردهای آن ، عوارض و مزایایش با شما صحبت خواهیم کرد. در صورتی که تصمیم به استفاده از این خدمات زیبایی را دارید این مقاله را تا انتها بخوانید.

انجام میکرونیدلینگ باعث افزایش سیستم ایمنی بدن می شود. در نتیجه این روش تولید فاکتورهای رشد پوست و رشته های کلاژن و الاستیکی افزایش می یابد. افزایش این فاکتورها باعث افزایش ضخامت لایه اول پوست (اپیدرم) می شود. شایان ذکر است که رشته های الاستین و کلاژن از جنس پروتئین بوده و خاصیت ارتجاعی و استحکام پوست از این فاکتور می باشد. تفاوت پوست جوان و پیر در میزان همین دو فاکتور در پوست می باشد.

میکرو نیدلینگ چگونه انجام می شود؟

میکرونیدلینگ با استفاده از دو نوع دستگاه و یا وسیله به نام های “درماپن” و “درمارولر” قابل انجام است. هر دو این دستگاه ها شامل سوزن های بسیار ریز از جنس تیتانیوم هستند. در دستگاه میکرونیدلینگ درماپن سوزن ها در کنار هم بوده و در هر دفعه به صورت یکجا وارد پوست می شود. در درمالرولر سوزن ها بر روی غلتکی هستند که با حرکت بر روی پوست وارد آن می شوند. درمارولر بیشتر یک وسیله ابتدایی می باشد و در کلینیک های معتبر استفاده  نمی شود. قطر سوزن ها نیم میلیمتر می باشد.

با ورود سوزن ها به پوست، خونریزی بسیار ظریف و یکنواختی در پوست اتفاق می افتد. در پی این خونریزی بدن برای ترمیم این قسمت پوست واکنش نشان می دهد که در نهایت باعث بازسازی و جوانسازی می شود. مساله ای که در اینجا مهم است تعیین دقیق عمق ورود سوزن به پوست است. این دقت عمل برای گرفتن نتیجه و پرهیز از آسیب به بیمار بسیار مهم است. تجربه پزشک در اینجا بسیار مهم است.

ورود این سوزن های ریز به پوست بدون درد است. با اینحال قبل از میکرونیدلینگ موضع مد نظر بی حس می شود. میکرونیدلینگ یک روش غیر تهاجمی بوده و هیچ آسیب و یا عارضه ای ندارد. برای نتیجه گیری بهتر می توان پس از ورود سوزن ها از محصولات محرک کلاژن سازی استفاده کرد. بدین صورت که بر روی پوست سوراخ شده از اسید هیالورونیک و یا سرم ویتامین C استفاده کرد.

تعداد جلسات میکرونیدلینگ

همانند بسیاری از روش های جوانسازی، برای نتیجه گیری حداکثری، این روش در چند جلسه انجام می شود. زمان هر جلسه میکرونیدلینگ بین چند دقیقه تا یک ساعت طول می کشد. این زمان بسته به نیاز بیمار و تشخیص پزشک تعیین می گردد. بسته به نیاز تعداد جلسات میکرونیدلینگ از یک تا چند جلسه متغیر خواهد بود. به عنوان مثال برای رفع جای جوش، چهار جلسه و برای رفع جای سوختگی 5 جلسه تجویز می شود. هرچند با توجه به وسعت و عمق زخم سوختگی این تعداد جلسه می تواند افزایش داشته باشد.

فاصله بین جلسات میکرونیدلینگ

برای نتیجه گیری بهتر در کلینیک رها، ما فاصله زمانی 4 تا 6 هفته ای را در نظر می گیریم. این زمان برای آن است که پوست فرصت کافی برای ترمیم داشته باشد.

کلینیک لیزر و زیبایی رها

کلینیک رها با استفاده از کادر مجرب پزشکی و با استفاده از بهترین دستگاه های روز دنیا اقدام به ارائه خدمات زیبایی به شما عزیزان نموده است.برخی از خدمات ما عبارتند از:

لیزر موهای زائد ، تزریق ژل ، میکرودرم ابریژن ، هایفو تراپی

برای مشاوره و تعیین وقت می توانید با ما تماس بگیرید.

لیست قیمت لیزر موهای زائد و سایر خدمات را ببینید.

تلفن تماس :

ساعت کار مرکز: هر روز ساعت 10 تا 19 ( غیر از تعطیلات رسمی )

جهت انجام جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ با ما تماس بگیرید.

کاربردهای میکرونیدلینگ برای مشکلات پوست و مو

همانگونه که گفتیم از میکرونیدلینگ برای رفع مشکلات پوست استفاده می شود. در کلینیک رها برای رفع مشکلات زیر از این روش استفاده می شود.

جوانسازی و رفع چین و چروک پوست

کاهش غلظت کلاژن و الاستین یکی از دلایل ایجاد چین و چروک پوست و افتادگی آن است. این دو فاکتور عنصر تشکیل دهنده ماتریکس بافت همبند پوستی که سلول ها را محکم در کنار هم نگه می دارند. با تحریک مکانیکال توسط میکرو نیدلینگ سولول های پوست وادار به تکثیر می شوند. برای رفع چین و چروک با میکرونیدلینگ بین 3 تا 5 جلسه درمانی لازم است. فاصله بین جلسات 6 هفته می باشد.

درمان جای جوش و آکنه

ایجاد منافذ بسیار ریز باعث ایجاد عروق جدید و رشته کلاژن ها در پوست می شود. برای درمان جای جوش و آکنه در کلینیک از برخی محصولات بر پایه سلول های بنیادی گیاهی استفاده می شود. این محصولات شامل فاکتورهای رشد پلاکتی و فیبروپلاست هستند.

استرچ مارک یا ترک های ناشی از حاملگی ، چاقی و بلوغ

استرچ مارک و یا همان ترک های پوستی بر اثر زیاد از حد کشیده شده پوست ایجاد می گردد. چاقی بر اثر اضافه وزن و یا حاملگی بیشترین دلیل آن است. با کشیده شدن پوست خاصیت کشسانی و یا فنری آن از بین می رود. این ترک ها در ابتدا به رنگ قرمز و یا صورتی تا بنفش هستند. به مرور زمان رنگ آنها سفید شده و وضوحشان از بین می رود. استفاده از میکرونیدلینگ برای رفع استرچ مارک و یا ترک ها بسیار مناسب است. برای رفع این مشکلات نیزا به تعداد 8 جلسه می باشد. فاصله جلسات 6 هفته ای است. میکرو نیدلینگ یک روش ارزان و بسیار مناسب برای رفع این مشکلات است.

رفع جای سوختگی با میکرونیدلینگ + جای زخم

جای زخم های ناشی از جراحت و بخیه و سوختگی جزو مواردی است که می توان با استفاده از میکرو نیدلینگ از بین برد. تعداد جلسات بسته به وسعت و عمق جای سوختگی تعیین میشود.

جلوگیری از ریزش مو

استفاده از این روش برای جلوگیری از ریزش مو در کلینیک رها انجام می شود. با توجه به غیر تهاجمی بودن این روش بسیار مناسب تر از روش های دارویی است.

رفع تیرگی و لکه های پوست

این روش باعث بازسازی سلول های سطحی پوست (کراتینوسیت ها) می شود. در نتیجه پوست روشن تر شده و لک ها از بین خواهند رفت.

مزایای میکرو نیدلینگ

 • مهمترین مزیت میکرونیدلینگ، استفاده از قابلیت خود بدن برای ترمیم و جوانسازی است.
 • سرعت بهبودی ظاهر پوست بسیار بالا می باشد و فرد مانعی برای پرهیز از فعالیت های زندگی ندارد.
 • این روش هیچ آسیبی به اپیدرم پوست نزده و باعث تخریب آن نمیشود.
 • این روش نسبت به سایر روش ها ارزان تر است.
 • در میکرونیدلینگ امکان عفونت بسیار پایین است. این مساله بخاطر این است که منافذ پوست سریع بسته می شود.
 • آثار این روش در مدت زمان کوتاهی قابل مشاهده است.

عوارض میکرونیدلینگ

در ابتدا گفتیم که میکرونیدلینگ یک روش غیر تهاجمی و بی خطر است. تا به امروز عارضه ماندگاری و خطرناکی برای این روش گزارش نشده است. با اینحال پس از انجام این روش برخی عارضه های موقت در پوست ایجاد می گردد که نهایتا تا 72 ساعت رفع می شود. در زیر برخی از عارضه های احتمالی را بیان می کنیم:

تورم و قرمزی پوست

احتمال دارد که در روزهای اول پس از درمان پوست شما تا حدودی قرمز و متورم باشد. با اینحال شما می توانید پس از گذشت 3 ساعت از جلسه درمان تان از لوازم آرایشی استاندارد استفاده کنید.

ایجاد حساسیت و یا آلرژی

در صورتی که شما به مواد فلزی آلرژی داشته باشید این عارضه برای شما محتمل است. همچنین احتمال پاره شدن جوش ها در بیماران دارای آکنه فعال زیاد است. در صورتی که دارای آکنه فعال باشید بهتر است تا زمان رفع التهاب آن جلسه تان را به تعویق بیندازید.

پیگمانتاسیون

پس از درمان با این روش بهتر است که در معرض آفتاب مستقیم نباشید. این مساله منجر تیرگی پوست (هایپرپیگمنتیشن) خواهد شد. برای جلوگیری از این اتفاق از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید. SPF کرم بالای 30 باشد.

کهیر یا جوش

احتمال کهیر و یا جوش بسیار پایین است.

خارش یا احساس سوزش

تعداد بسیار کمی از بیماران از خارش پس از میکرونیدلینگ شکایت کرده اند. هرچند این عارضه در مدت چند ساعت رفع می گردد.

تبخال

در صورتی که شما سابقه تبخال داشته باشید، امکان بروز این عارضه وجود دارد. برای جلوگیری از این اتفاق می توانید از داروهای پیشگیری کننده استفاده کنید.

هماتوم (کبودی)

کبودی پوست جزو عوارض بسیار نادر است.

چه کسانی نباید میکرو نیدلینگ انجام دهند؟

 • خانم های باردار و شیرده
 • بیماران هموفیلی
 • افرادی که داروهای ضد انعقاد و آسپیرین مصرف می کنند.
 • افرادی دارای زخم و یا خراشیدگی باز بر روی پوست.
 • افرادی با سابقه پرتو درمانی و یا اشعه درمانی بر روی پوست در طول یکسال گذشته.
 • افراد دارای عفونت پوستی ، بیماری‌های پوستی و هرپس سیمپلکس ، عارضه و تب خال.
 • افرادی که دارای سابقه در آوردن گوشت اضافه (کلوئید) در محل عارضه هستند.
 • افرادی که زخم هایشان دیر التیام پیدا می کند.
 • افراد تحت درمان با داروی اکوتان در سه ماه گذشته.

مراقبت‌های قبل از میکرونیدلینگ

قبل از میکرونیدلینگ مراقبت های خاصی مورد نیاز نیست. با اینحال بایستی نکات زیر توسط بیمار و پزشک رعایت و کنترل شود.

 • هر گونه کرم ، لوسیون و مواد آرایشی باید از روی پوست پاک شود.
 • در صورت مصرف هر گونه داروی خاص و داشتن ضایعه پوستی مثل تب خال به پزشک معالج اطلاع دهید.
 • در صورت استفاده از روش های درمانی دیگر در گذشته به پزشک معالج تان اطلاع دهید.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

دوره نقاهت میکرونیدلینگ بسیار کوتاه است. با اینحال با رعایت کردن برخی موارد توسط بیمار بهبودی پوست سریعتر اتفاق می افتد.

 • پس از میکرونیدلینگ پوست دچار قرمزی و التهاب می شود. بهتر است به پوست خود دست نزنید. این التهاب بین 12 تا 48 ساعت رفع می گردد.
 • به هیچ عنوان برای رفع التهاب از داروهای ضد التهاب استفاده نکنید. (هیچ دارویی حتی ادویل و یا ایبوپروفن)
 • تا 24 الی 48 ساعت حمام نکنید تا پوست در معرض آب قرار نگیرد.
 • تا 48 ساعت انجام ورزش و کارهای سنگین که موجب تعریق پوست می شود بپرهیزید.
 • حداقل 3 تا 10 روز در معرض مستقیم آفتاب نباشید. در صورت اجبار به حضور در خارج از خانه از کرم ضد آفتاب مناسب استفاده کنید.
 • در صورت پوسته پوسته شدن آن را دستکاری نکنید. استفاده از مرطوب کننده های پوست بهترین کار در این مواقع است.
 • حداقل تا 3 روز از محصولات حاوی اسید و یا فعال کننده ، رتینول استفاده نکنید.

خطرات میکرونیدلینگ

رعایت نکات بهداشتی برای انجام میکرونیدلینگ بسیار ضروری است. عدم رعایت این نکات می تواند بسیار خطرناک باشد. سوزن های مورد استفاده (کارتریج) بایستی یکبار مصرف باشد. استفاده از سوزن (کارتریج) غیر استاندارد باعث کند شدن آن شده و بافت را تخریب می کند. این تخریب بافت می تواند باعث عفونت و آسیب به بیمار شود.

نکته بسیار مهم :توجه داشته باشید که استفاده از کارتریج یک بار مصرف به تنهایی حافظ سلامتی شما نیست. در صورتی که کارتریج استاندارد نباشد خون و یا مایعات بیمار می تواند به داخل هندپیس نفوذ کند. در این حالت امکان انتقال بیماری های عفونی همچون ایدز و یا هپاتیت وجود دارد.

راهنمایی مهم : در کارتریج های استاندارد نوع خاصی واشر استفاده می شود. این واشر حالت ارتجاعی دارد. در صورتی داخل کارتریج به واشر پلاستیکی ارتجاعی ، فنر فلزی مشاهده کردید به هیچ عنوان اجازه انجام ندهید. چرا که این کارتریج ایزوله نبوده و می تواند به قیمت جانتان تمام شود.

در کلینیک رها تمامی موارد فوق به صورت کامل رعایت می شود.

میکرونیدلینگ صورت

صورت انسان مهمترین عضو برای زیباشناختی است. علائم پیری و جوانی افراد در صورت آنها ظاهر میگردد. در حقیقت پیری و یا جوانی یک فرد در وهله در صورت او پیدا می شود. بنابراین جوانسازی پوست صورت یکی از دغدغه های همه افراد است. هرچند خانم ها بیشتر اهمیت می دهند ولی این روزها آقایان نیز به دنبال جوانسازی پوست می باشد. میکرونیدلینگ صورت برای موارد زیر قابل انجام است.

 • جوانسازی پوست صورت
 • رفع لک ها و تیرگی های صورت
 • رفع چین و چروک صورت
 • رفع جای جوش و آکنه
 • رفع افتادگی و شل شدگی پوست صورت
 • رفع جای زخم و یا سوختگی

برای اطلاع از هزینه میکرونیدلینگ صورت با ما تماس بگیرید.

میکرونیدلینگ صورت
میکرونیدلینگ ابرو

میکرونیدلینگ ابرو

یکی از مشکلات خانم ها داشتن ابروان نازک و کم پشت بخاطر ریزش است. در کلینیک رها برای درمان ریزش ابرو از این روش استفاده می شود. در حقیقت میکرونیدلینگ ابرو یک راهکار مناسب برای رفع ریزش موهای ابرو است. در این روش درمانی همانگونه که گفته شد، سوزن های بسیار ریزی در پوست ناحیه ابرو وارد می شود. اینکار سیستم ایمنی پوست ابرو را فعال می کند. تحریک فاکتورهای رشد ، سلول های پوستی و رشد مو موجب ترمیم بافت پوست ابرو می شود. در نهایت سرعت رشد موها بیشتر شده و ریزش قطع خواهد شد.

در انجام این کار تجربه پزشک بسیار مهم است. تعیین ضخامت سوزن ها و فاصله سوزن زنی بسیار مهم است. در صورتی که پزشک کم تجربه و یا نابلد به کار باشد می تواند به ریشه موها و پیاز مو شما آسیب وارد کند. عمق فرو کردن سوزن مساله ای است که پس از معاینه دقیق معلوم میشود. بنابراین برای اینکار لازم است که به کلینیک های معتبر مراجعه کنید.

برای اطلاع از هزینه میکرونیدلینگ ابرو با ما تماس بگیرید.

میکرونیدلینگ مو

امروزه یکی از روش های درمان ریزش مو استفاده از میکرونیدلینگ مو است. البته این روش زمانی قابل استفاده است که فولیکول های مو از بین نرفته باشد. تحقیقات اثبات کرده است که پروتئین ها و سایر فاکتورهای رشد تاثیر به سزایی در رشد مو دارند. فاکتورهایی که بوسیله این روش می توان آنها را وادار به رشد دوباره و تکثیر کرد.

یکی از عوامل اصلی در ریزش مو کاهش کلاژن پوست است. در تمام این نوشتار ما گفتیم که هدف از این روش افزایش کلاژن سازی در پوست است.  میکرونیدلینگ مو در درمان آلوپسی تاثیر بسیار زیادی دارد. با توجه به اینکه در این روش منافذ زیادی در پوست ایجاد می گرد، می توان از سرم ها و ژل های تقویتی رشد مو استفاده کرد. وجود منافذ باعث می شود که این محصولات راحت تر با ریشه ریشه مو تماس برقرار کنند. در صورتی که بیمار به موقع به پزشک مراجعه کند این روش می تواند از لزوم کاشت مو برای بیمار جلوگیری کند.

برای اطلاع از هزینه میکرونیدلینگ مو با ما تماس بگیرید.

میکرونیدلینگ مو

فرم مشاوره و تعیین وقت میکرونیدلینگ

سئوالات متداول در مورد میکرونیدلینگ

1.میکرونیدلینگ خانگی چیست؟

میکرونیدلینگ خانگی چیست؟

شما می توانید با استفاده از درمارولر در خانه خود اینکار را انجام دهید. درمارولر یک وسیله دستی است. حواستان باشد که همواره آن را ضد عفونی کنید. در صورتی که بخواهید از میکرونیدلینگ خانگی استفاده کنید مواظب باشید که به خودتان آسیب نزنید.

2. میکرونیدلینگ دور چشم

میکرونیدلینگ دور چشم

یکی از بهترین روش ها برای رفع چین و چروک زیر چشم این روش است. زیر چشم برخی افراد همواره سیاه و یا باد کرده می باشد. میکرونیدلینگ زیر چشم یک روش مطمئن برای رفع این عارضه هاست. این روش در مقایسه با تزریق ژل و یا بوتاکس بسیار مناسب تر است.

3. قیمت میکرونیدلینگ چقدر است ؟

قیمت میکرونیدلینگ

قیمت میکرونیدلینگ بر اساس جلسه می باشد. هر چند درمان قطعی با چند جلسه خواهد بود. در صورت پرداخت یکجای هزینه تخفیف کلینیک رها شامل شما خواهد شد.

4. آیا میکرونیدلینگ درد دارد؟

آیا میکرونیدلینگ درد دارد؟

میکرونیدلینگ درد ندارد. با اینحال قبل از انجام محل درمان را با کرم بی حسی ، بی حس می کنند. در صورتی که از بی حسی استفاده نشود سوزش بسیار اندکی خواهد داشت. این سوزش بسته به سرعت انجام کار و تبحر پزشک تغییر می کند.