میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن روشی برای لایه برداری , پاکسازی و جوانسازی

میکرودرم ابریژن یک روش لایه برداری پوست می باشد. در این روش پوست به وسیله یک ماده معدنی به نام پودر اکسید آلومینیوم ساییده می شود. این ساده ترین تعریفی است که می شود از میکرودرم بیان کرد. مکانیزم کار در میکرودرم به این صورت است که اکسید آلومینیوم به پوست ساییده شده و سلول های مرده از خارجی ترین سطح پوست جدا می گردند و به صورت همزمان دستگاه با عمل ساکشن پودر و سلول های جدا شده را می مکد.

تعداد جلسات لازم برای نتیجه گیری مناسب بین 4 تا 6 جلسه می باشد. دستگاه میکرودرم ابریژن یک دستگاه به روز برای زیبایی است. در نتیجه انجام میکرودرم ، پوست شما شفاف , شاداب و جوان خواهد شد.

میکرودرم یکی از روش های روز دنیا برای لایه برداری پوست , پاکسازی پوست و جوانسازی می باشد. میکرودرم برای موارد بسیاری چون رفع لک های پیری و حاملگی ، رفع جای زخم و اسکار ، رفع جای جوش و … استفاده می شود که در این صفحه به صورت کامل توضیح داده خواهد شد. میکرودرم یکی از خدمات ما می باشد که بوسیله دستگاه های تخصصی در کلینیک زیبایی رها انجام میشود .

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن چیست و چگونه عمل می کند ؟

میکرودرم ابریژن روشی برای لایه برداری پوست بوسیله دستگاه است. دستگاه میکرودرم لایه ای بسیار سطحی از پوست ( معمولا فقط تا استراتوم کورنئوم ) را بر می دارد . این لایه برداری می تواند بنا به مشکلات پوست در سطوح مختلفی انجام شود. دستگاه میکرودرم ابریژن پودری کریستالی از جنس آلومینیوم را بر روی پوست می پاشد. همزمان با سایش سطح پوست ، لایه مرده و شاخی پوست را مکیده و حذف می کند.

میکرودرم، پوست را کاملا پاکسازی نموده و موجب افزایش جریان خون و فعال شدن سلول های فیبروبلاست میشود. در نتیجه آن ترمیم و جوانی پوست اتفاق می افتد. میکرودرم ابریژن، کلاژن سازی را تحریک میکند و به این ترتیب باعث تولید سلولهای جدید در پوست می شود. میکرودرم باعث استحکام و قوام پوست می شود.

میکرودرم ابریژن در کاهش خطوط و چروک ها ، لکه های قهوه ای، و دیگر لکه های سطحی پوست موثر است و افتادگی پوست ، جای جوش و زخم، تخریب های ناشی از نور خورشید و را بهبود میبخشد.

همچنین می تواند باعث کاهش منافذ پوست شده و دانه های سرسیاه و سر سفید را از بین برد .

کلینیک لیزر و زیبایی رها

کلینیک لیزر رها با استفاده از کادر مجرب پزشکی و با استفاده از بهترین دستگاه های روز دنیا اقدام به ارائه خدمات زیبایی به شما عزیزان نموده است.برخی از خدمات ما عبارتند از:

لیزر موهای زائد ، پاکسازی پوست ، جوانسازی پوست

برای مشاوره و تعیین وقت می توانید با ما تماس بگیرید.

تلفن تماس :

ساعت کار مرکز: هر روز ساعت 10 تا 19 ( غیر از تعطیلات رسمی )

جهت تعیین وقت ویزیت و مشاوره میکرودرم با ما تماس بگیرید.

فرق میکرودرم با میکرودرم ابریژن

یکی از سئوالاتی که مراجعه کنندگان از ما می پرسند این است. فرق میکرودرم با میکرودرم ابریژن چیست؟ اصطلاحاتی که شاید به گوش شما خورده باشد عبارت است از درم ابریژن , میکرودرم و میکرودرم ابریژن. ما در زیر درم ابریژن را برای شما مختصرا توضیح می دهیم تا تفاوت آن را میکرودرم ابریژن متوجه شوید.

درم ابریژن

یک روش جراحی تهاجمی می باشد. درم ابریژن توسط متخصص پوست انجام  می شود. برای انجام درم ابریژن از بی حسی موضعی استفاده می شود. هرچند در برخی مواقع پزشک می تواند برای شما داروی خواب آور و یا بیهوشی نیز استفاده کند. در درم ابریژن پوست بوسیله یک دستگاه چرخشی ساییده می شود. روش درم ابریژن برای اسکارهای عمیق پوست همچون جی آکنه مناسب تر است. درم ابریژن تنها برای پوست های روشن قابل انجام است.

برای پوست های تیره انجام درم ابریژن باعث تغییر رنگ پوست می شود. درم ابریژن برای درمان جای عمیق جوش ، جای آبله و یا زخم ها و اسکارهای ایجاد شده بواسطه تصادف و بیماری مناسب است. انجام درم ابریژن باعث می شود که پوست تا چند روز دچار سوزش شده و شما مجبور به مصرف دارو باشید. درم ابریژن برخی عوارض را به همراه دارد. شایع ترین عوارض درم ابریژن عبارت است:

عود جوش  تغییر رنگ پوست  باز شدن منافذ پوست که موقتی است  کک و مک  قرمزی و خارش و تحریک  ورم و یا التهاب پوست

مشاوره قبل از میکرودرم

میکرودرم همانند هر اقدام پزشکی نیاز به مشورت با پزشک دارد. شما بایستی قبل از انجام با پزشکتان مشورت کنید. وظیفه پزشک بررسی پوست شماست. همچنین ایشان وظیفه دارد تا خطرات احتمالی آن را به شما توضیح دهد. در جلسه مشاوره بسته بر ارزیابی پوست شما مزایا و نتیجه میکرودرم برای شما توضیح داده می شود. شما با توضیح مشکلات موجود و نتیجه ای که انتظار دارید می توانید پزشک را راهنمایی کنید. جلیه مشاوره کمک می کند تا بدانیم که آیا روش های دیگر برای شما مفیدتر است و یا اینکه میکرودرم بهترین روش برای شماست.

مراقبت‌ بعد از میکرودرم

برای نتیجه گیری و جلوگیری از مشکل شما بایستی مراقبت های بعد از میکرودرم را انجام دهید. شستشوی پوست جدید بلافاصله پس از درمان ، استفاده از کرم های ضد التهاب و یا کمپرس سرد ، استفاده ز پاک کننده های ملایم ، محافظت از پوست در برابر ضربه ، جلوگیری از التهاب پوست ، استفاده از کرم های مرطوب کننده ، قرار نگرفتن در معرض آفتاب ، عدم استفاده از جاهای گرم همانند سونا ،مصرف زیاد آب ، میوه و سبزیجات. در کل شما بایستی به توصیه پزشکتان عمل کنید.

مشاوره قبل از میکرودرم , مراقبت بعد از میکرودرم
عوارض میکرودرم ابریژن , مزایای میکرودرم ابریژن

موارد استفاده و مزایای میکرودرم ابریژن

  • شادابی پوست , درخشندگی پوست و نرم شدن آن
  • رفع چین و چروک پوست ، فرورفتگی های پوست , رفع جای زخم و اسکار و جای جوش
  • پایین بودن هزینه نسبت به سایر روش های جراحی و یا تهاجمی
  • بدون نیاز به بیهوشی و انجام بی حسی در صورت تمایل بیمار

عوارض میکرودرم

  • احتمال تغییر اندک پوست در محل درمان. امکان رخداد این مورد برای پوست های تیره وجود دارد.
  • احتمال بروز زخم و یا عفونت در صورت استریل نکردن دستگاه. (این مشکل در کلینیک های غیر مجاز می تواند ایجاد شود)
  • احتمال استنشاق کریستال دی اکسید آلومینیوم در حین عمل. (لزوما از ماسک استفاده نمایید)
  • افزایش حساسیت به آفتاب که موقتی است و سریعا رفع می شود.
  • میکرودرم ابریژن به خودی خود هیچ عارضه موثر ندارد و تمامی خطرات آن می تواند به خاطر غیراستاندارد بودن کلینیک است.

هزینه میکرودرم ابریژن

قیمت میکرودرم ابریژن به صورت جلسه ای محاسبه می شود. البته هزینه میکرودرم ابریژن هر بیمار بعد از معاینه توسط پزشک مشخص می شود. بدین صورت که تعداد جلسات مورد بر حسب نیاز توسط پزشک تعیین می شود. برای اطلاع از قیمت با ما تماس بگیرید.

مدت زمان هر جلسه میکرودرم ابریژن

مدت زمان هر جلسه میکرودرم ابریژن مابین 10 الی 20 دقیقه می باشد. بر حسب نوع درمان این زمان متغیر است.

فاصله و تعداد جلسات میکرودرم ابریژن

تعداد جلسات میکرودرم بر اساس تشخیص پزشک برای هر بیمار متغیر است. با اینحال برای جوانسازی پوست تعداد 4 الی 6 جلسه نیاز است. برای رفع لک پوست و روشن شدن نیز 10 الی 12 جلسه نیاز می باشد. بعد از هر 3 الی 4 ماه با نظر پزشک می توان یک جلسه نگهداره انجام داد. فاصله جلسات میکرودرم از 1 تا 4 هفته با نظر پزشک معالج می باشد.

هزینه میکرودرم ابریژن , قیمت میکرودرم ابریژن

فرم مشاوره و تعیین وقت میکرودرم ابریژن

سئوالات متداول در مورد میکرودرم ابریژن

1. میکرودرم ابریژن بهتر است یا میکرونیدلینگ ؟

میکرودرم ابریژن و میکرونیدلینگ متفاوت از هم هستند. موارد استفاده این دو با هم متفاوت است. میکرونیدلینگ بیشتر برای جوانسازی استفاده می شود. در جلسه مشاوره، پزشک معالج تان بهترین روش را برای مورد شما پیشنهاد می کند. در برخی مواقع ما از روش های ترکیبی استفاده می کنیم.

2. آیا میکرودرم درد دارد ؟

انجام میکرودرم  درد خفیفی را دارد. اکثر بیماران براحتی قادر به تحمل آن هستند. در صورتی که بیمار تمایل داشته باشد می توان از بیحسی استفاده کرد.

3. استفاده از میکرودرم برای جای جوش مناسب است ؟

یکی از موارد درمانی و استفاده از میکرودرم برای جای جوش است. با این روش شما می توانید اثرات جوش را بر روی پوست خود محو کنید.

4. از کدام کرم ترمیم کننده بعد از میکرودرم استفاده کنم ؟

کرم ها و پمادهای ترمیم کننده بسیاری در بازار وجود دارد. در این مورد از مشورت پزشکتان استفاده نمایید.

5. آیا جوش زدن بعد از میکرودرم طبیعی است ؟

در برخی مواقع بعد از میکرودرم پوست دچار جوش می شود. این مورد بسیار محدود است. در صورت بروز با پزشکتان در میان بگذارید.

6. آیا زخم بعد از میکرودرم طبیعی است ؟

بعد از انجام میکرودرم نباید پوست زخم شود. زخم شدن پوست بعد از میکرودرم می تواند به علت کم تجربگی پزشک و یا کیفیت بد دستگاه اتفاق بیفتد.

مقالات مرتبط با میکرودرم ابریژن