تزریق ژل

تزریق ژل , مراقبت بعد از تزیق ژل , قیمت تزریق , هزینه تزریق ژل

تزریق ژل

تزریق ژل | کلاژن و چربی دو عنصر مهم در جوانی و شادابی پوست می باشد. این دو عنصر از افتادگی و تشکیل چین و چروک در پوست جلوگیری می کند. با قرار گرفتن در معرض خورشید و فعالیت عضلات در سال های طولانی و درنهایت با افزایش سن، سطح این دو عنصر در پوست کاهش می یابد. پس از آن پوست نازک و شکننده شده و خطوط ریز و چین چروک هایی در آن خود نمایی می کنند. یک راهکار مناسب برای رفع علائم پیری تزریق ژل می باشد.

برای اصلاح علائم پیری پوست، می توان از فیلر ها  ( پر کننده ) استفاده کرد. روش های پر کردن بافت نرم، کاملا غیر جراحی هستند و ژل های پر کننده با تزریق به زیر پوست نواحی آسیب دیده، شادابی و جوانی را در آن زنده می سازند. در افراد جوان بدون علائم شدید پیری پوست نیز، از پر کننده های بافت نرم جهت افزایش حجم در نواحی گوناگون مانند، سینه، گونه، لب و … استفاده می شود.

ژل های پرکننده قابل تزریق تغییرات زیر را درمان می نمایند:

 • از دست رفتن میزان پری صورت، در ناحیه گونه، لب، پلک و….
 • شل شدن بافت ها
 • عمیق شدن چین ها و خطوط صورت

برای مشاوره تزریق ژل و نیز تعیین نوبت با کارشناسان ما در کلینیک زیبایی رها تماس بگیرید.

تزریق ژل گونه , تزریق ژل پیشانی , تزریق ژل لب طبیعی

تزریق ژل چیست ؟

پیری پوست یک مساله اجتناب ناپذیر است. همانطور که می دانید کلاژن و چربی دو عنصر مهم در بدن انسان هستند. وظیفه این دو عنصر حفظ جوانی و شادابی پوست است. وجود کلاژن و چربی کافی در پوست باعث جلوگیری از چین و چروک و شل شدگی پوست می شود. افزایش سن و عوامل محیطی همانند آفتاب باعث پیری پوست می شود. بنابراین عوارض آن در پوست ظاهر می شود. تزریق ژل یک روش درمانی برای رفع علایم پیری در افراد است که در ادامه توضیح می دهیم.

در علم پزشکی برای برجسته سازی از فیلر استفاده می کنند. فیلر به معنی پرکننده می باشد. برخی از افراد به اشتباه فیلر را معادل با ژل می گیرند که این مساله صحیح نیست. فیلر طیف وسیعی از مواد پرکننده را شامل می شود که ژل تنها یکی از این موارد است. ژل تزریقی در اینجا از خانواده ژل هیالورونیک اسید است. این ژل خصوصیات مورد نظر برای پرکنندگی را داراست. بنابراین مورد تایید پزشکان است.

اثرات تزریق ژل

تزریق ژل ، پوست را بازسازی کرده و حجم از دست رفته را به آن باز میگرداند. همچنین میزان هیدراته پوست را بهبود می بخشد و تاثیرات مثبتی بر فرم و ظاهر پوست ایجاد می کند. فیلرها موجب می شوند تا به شکلی کاملا طبیعی پوست جوانسازی شود و حالت خستگی و خمودی چهره از بین برود. تزریق ژل یک راهکار بی خطر برای پوست است. پس از تزریق ممکن است کمی قرمزی و یا تورم در محل تزریق دیده شود که به سرعت رفع خواهد شد. امروزه از ژل برای رفع علائم پیری استفاده میشود.

گروه های متفاوتی از فیلرهای بافت نرم وجود دارند که ویژگی مشترکشان تزریق زیر پوست است. این محصولات ضخامت های متفاوتی نیز دارند به این صورت که هر چه ناحیه تزریق ژل عمیق تر بوده و نیاز به ایجاد برآمدگی بیشتری در پوست باشد، از محصولات ضخیم تر آن استفاده می شود. در افراد جوان بدون علائم شدید پیری پوست نیز، از پر کننده های بافت نرم جهت افزایش حجم در نواحی گوناگون مانند، سینه، گونه، لب و … استفاده می شود.

ژل های پر کننده از چه چیزی تشکیل شده اند؟

ژل های پرکننده مورد استفاده در تزریق ژل ، از انواع مختلف مواد طبیعی و مصنوعی ساخته شده اند. این ژل ها سال هاست که مورد استفاده قرار می گیرند. این ژل ها به دو دسته دائمی و موقت تقسیم می شوند.

ژل تزریقی دائمی

ژل های دائمی به دلیل استفاده از فیلرها با مواد مصنوعی و جابجایی و ایجاد التهاب در پوست، مردود می باشند و استفاده از آن ها توصیه نمی شود.

ژل تزریقی موقت

ژل های تزریقی موقت با طول عمر های متفاوت بین 6 تا 18 ماه موجود می باشند. ژل تزریقی موقت از محصولاتی مانند: کلاژن، اسید هیالورونیک و هیدروکسی آپاتیت کلسیم تشکیل شده اند. این مواد به صورت طبیعی نیز در بدن وجود دارند. کلاژن یک پروتئین حفاظتی مهم برای پوست می باشد. اسید هیالورونیک نیز به حفظ آب پوست کمک نموده و به آن حجم و فرم می دهد.

ژل هیالورونیک یک نوع ماده پر کننده طبیعی در بدن انسان می باشد. هنگامی که خط خنده  ( چین نازولبیال ) عمیق تر شود، لب ها شروع به نازک شدن می کنند. در نتیجه گوشه های آن دچار افتادگی شده و چین و چروک هایی ظاهر می شوند. فیلر های اسید هیالورونیک در زیر این خطوط چین ،گودی ها و یا چروک پیشانی تزریق می شوند تا حجم از بین رفته را جایگزین کنند.

مکانیسم اثر بخشی ژل ها به این صورت می باشد که ابتدا با تزریق در ناحیه مربوطه، یک جوانسازی فیزیکی اتفاق می افتد و چین و چروک ها و گودی ها پر می شوند. سپس با تحریک محل تزریق، عمل کلاژن سازی در پوست آغاز می شود. همچنین با توجه به جذب آب توسط ژل ، رطوبت پوست افزایش یافته و با بالا رفتن گردش خون در آن ، شاداب تر می شود.

انواع فیلرهای تزریقی

فیلرهای تزریقی به انواع زیر تقسیم می شوند:

فیلر ®JUVEDERM

این نوع فیلر یک پر کننده حاوی اسید هیالوروتیک است. انواع گوناگونی دارد که با توجه به میزان افزایش حجم متفاوت می باشند. نوع ®JUVEDERM Ultra plus بیشترین افزایش حجم را ایجاد می کند. از این فیلر معمولا در تزریق ژل گونه ها ، لب ها ، پر کردن خطوط گوشه دهان و چین های خنده استفاده می شود.

فیلر ®Restylane

نوعی دیگر از پرکننده قابل تزریق حاوی اسید هیالوروتیک می باشد. این فیلر باعث افزایش حجم متوسط می شود. Restylane®Fine Lines  نسبت به ®Rgular Restylane افزایش حجم کمتری ایجاد می کند. از کاربردهای آن می توان به رفع خطوط و چروک ریز در اطراف دهان اشاره کرد. از این فیلر همچنین در تزریق ژل برای پوشانیدن برجستگی های چربی در پلک بالایی استفاده می شود.

کلینیک لیزر و زیبایی رها

کلینیک لیزر رها با استفاده از کادر مجرب پزشکی و با استفاده از بهترین دستگاه های روز دنیا اقدام به ارائه خدمات زیبایی به شما عزیزان نموده است.برخی از خدمات ما عبارتند از:

لیزر موهای زائد ، پاکسازی پوست ، جوانسازی پوست ، میکرودرم ابریژن

برای مشاوره و تعیین وقت می توانید با ما تماس بگیرید.

تلفن تماس :

ساعت کار مرکز: هر روز ساعت 10 تا 19 ( غیر از تعطیلات رسمی )

جهت تعیین وقت ویزیت و مشاوره تزریق ژل با ما تماس بگیرید.

عوارض تزریق ژل

یک مساله مهم در تزریق ژل وجود دارد که در صورت رعایت نشدن می تواند مشکلات و خطرات جدی داشته باشد. تزریق ژل توسط متخصصان و پزشک مجرب. این روزها مراکز زیادی اقدام به تزریق ژل می کنند حتی آرایشگاه ها. ولی بخاطر حفظ سلامتی تان در هر مرکزی اینکار را انجام ندهید.

در چنین مراکزی دو تهدید بزرگ در کمین شماست. ژل نامرغوب و غیراستاندارد و تقلبی و کارنابلدی تزریق کننده. در صورتی که حتی کیفیت ژل خوب باشد ولی تزریق کننده تکنیک لازم را نداند شما با مشکل مواجه می شوید. در صورت ضد عفونی نکردن و عدم رعایت شرایط استریل، محل تزریق می تواند عفونت کند.

در صورتی که شما مکان مناسبی را با فرد مناسب برای تزریق ژل انتخاب کنید ، تنها عارضه تزریق ژل می تواند تورم و التهاب کوتاه مدت 2 و یا 3 روزه باشد. برخی مواقع کبودی و خون مردگی مختصری هم وجود خواهد داشت که سریعا رفع می شود. بنابراین با انتخاب درست عورض تزریق ژل عملا وجود ندارد.

ژل های تزریقی خطرناک

برخی ژل های تزریقی عوارض خطرناکی دارد. مثل تزریق ژل دائمی. نظر برخی از پزشکان بر این است که در این ژل ها از مواد سرطانزا استفاده شده است. برخی از افراد نسبت به این ژل ها حساسیت نشان می دهند. سیستم ایمنی این افراد سعی در دفع آن می کند که این تازه شروع مشکلات است.

بهترین ژل تزریقی

بهترین ژل تزریقی ، ژلی هست که در بدن حساسیت ایجاد نکند. همچنین بایستی به مرور قوام و دوام خود را از دست ندهد. برخی از ژل ها در چند ماه اول هیچ مشکلی را ندارند ولی بعد از گذشت چند سال به حالت گوله گوله در میایند. تخلیه این ژل ها سخت خواهد بود.

تزریق ژل لب

در تزریق ژل لب از یک پرکننده طبیعی و یا مصنوعی برای حجیم کردن لب برای مدت چند ماه استفاده می شود. تزریق ژل لب در یک جلسه درمانی انجام می شود. پروتز لب و سایر روش های جراحی راه کارهای طولانی تری در اختیار افراد قرار می دهند. اما علاوه بر وجود عوارض تزریق ژل در این جراحی ها، نتایج آن ها به راحتی قابل بازگشت نبوده و دوره ریکاروی طولانی تری دارند. هر سال هزاران نفر از تزریق ژل برای بزرگ کردن لب های خود استفاده می کنند و از نتایج آن راضی و خشنود می باشند.

تزریق ژل لب برای این موارد استفاده می شود:

 • لب های نازک
 • لب های پهن
 • عدم تقارن لب ها
 • خطوط ایجاد شده ناشی از کشیدن سیگار
 • ترک خوردگی در اطراف لب ها
تزریق ژل لب , هزینه تزریق ژل لب , قیمت تزریق ژل لب

مراحل تزریق ژل لب

تزریق ژل لب ، در مطب پزشک و یا کلینیک در زمانی کوتاه بدون نیاز به بستری شدن انجام می شود. در جلسه تزریق ژل لب موارد زیر انجام می شود:

 1. متخصص پوست وضعیت لب ها و پوست شما را با دقت بررسی کرده و ناحیه اطراف لب ها را برای تزریق معاینه می کند.
 2. نقاط استراتژیک به عنوان راهنما برای تزریق مشخص می شوند.
 3. نقاط تزریق با استفاده از مواد آنتی باکتری، ضد عفونی می شوند. و سپس بی حسی موضعی استفاده می شود. گاهی اوقات خود ژل حاوی ماده بی حسی است اما در غیر اینصورت، و در صورت لزوم، بی حس کننده به طور جداگانه تزریق می شود.
 4. عمل تزریق ژل در تنها چند دقیقه انجام می شود. کل طول جلسه درمانی کوتاه می باشد.
 5. هر گونه علائم باقیمانده در نواحی مربوطه پاک شده و معمولا از یخ برای کاهش ناراحتی موقت استفاده می شود.

این مراحل، تقریبا در تمامی درمان های همراه با تزریق ژل یکسان می باشد. نتایج اولیه تزریق ژل لب، ممکن است بیش از حد انتظار باشد که این شرایط پس از گذشت چند ساعت یا چند روز برطرف خواهد شد.

تزریق ژل گونه , تزریق ژل چانه , تزریق ژل صورت

تزریق ژل گونه | تزریق ژل چانه

گونه بخش بسیار مهم میانه صورت است که در جوانسازی صورت توجه ویژه ای به آن می شود. کم حجم بودن گونه موجب می شود صورت صاف به نظر بیاید و انحناهای طبیعی گونه های پر که به صورت شادابی می بخشد، وجود نداشته باشند. علاوه بر این، گونه از پلک پایین حمایت می کند و برجسته کردن آن موجب از بین رفتن پف زیر چشم می شود. بهترین روش برای حل این مشکل، گونه گذاری بدون عمل جراحی می باشد. تزریق ژل گونه خطوط اطراف گونه را مشخص می کند.

ماندگاری تزریق ژل گونه و یا چانه، به طور متوسط 6 ماه تا یکسال می باشد.

مراحل انجام تزریق ژل گونه و تزریق ژل چانه ، مانند لب می باشد. بیمار بلافاصله بعد از تزریق ژل، با مقداری کبودی و پف موقت و یا التهاب و حساسیت در اطراف ناحیه تزریق رو برو خواهد شد. این مساله جای نگرانی ندارد. پزشک برای برطرف شدن تورم ایجاد شده کمپرس سرد می دهد. مدت زمان رفع این عوارض تا حد زیادی بستگی به نوع مواد تزریق شده دارد. اما معمولا قرمزی، کبودی و ورم ظرف یک هفته تا ده روز برطرف می شوند. فرد بعد از تزریق، می تواند فعالیت های روزانه خود را ادامه دهد. توصیه می شود تا 12 ساعت پس از تزریق آرایش نکنید. همچنین نباید در معرض نور خورشید قرار گرفته و به حمام بخار یا سونا برود. بیمار اجازه انجام هیچ درمان دیگری را در ناحیه مربوطه، تا 7 روز پس از تزریق نخواهد داشت.

تزریق ژل بینی | تزریق ژل برای گودی بینی

تزریق ژل بینی ( رینوپلاستی غیر جراحی ) یک درمان بسیار ساده است که برای صاف کردن یا بالا بردن نوک بینی، اصلاح انحراف، رفع قوز و یا گرد کردن نوک بینی انجام می شود. این عمل بدون جراحی بوده و نیازی به بیهوشی ندارد. عمل تزریق بینی یک روش درمانی بی خطر و غیر تهاجمی ست که می تواند جایگزینی برای جراحی رینوپلاستی باشد. در این روش عوارضی مانند خشکی بینی و یا خطرات ناشی از بیهوشی و جراحی در آن وجود ندارد. این عمل توسط جراح بینی انجام می شود و پزشک در بررسی های قبل از عمل، وضعیت بینی را مشخص کرده و بر اساس چهره بیمار و معیارهای زیبایی بینی، فرایند تزریق ژل را طراحی می کند. لازم به ذکر است این روش مانند دیگر عمل های تزریق ژل، ماندگاری دائمی ندارد و با توجه به نوع ژل تزریق شده تاثیر آن باقی خواهد ماند.

تزریق ژل بینی برای موارد زیر قابل انجام است:

 (1) بینی های کوچکی که به تجدید ساختار نیاز دارند. (2) بینی هایی همراه با کمی انحراف (3) وجود قوز بینی متوسط بر روی پل بینی (4) افتادگی بینی به میزان خفیف تا متوسط  (5) بینی های شبیه قلاب که نیاز به اصلاح ظاهر و صاف کردن دارند.  (6) بینی با نوک سر بالا، در مواقع نیاز به اصلاح نوک بینی  (7) زمانی که بعد از عمل جراحی رینوپلاستی نیاز به اصلاح باشد.

تزریق ژل بینی , تزریق ژل برای گودی بینی , قیمت تزریق ژل بینی

تزریق ژل بینی | تزریق ژل برای گودی بینی پگونه انجام می شود ؟

این روش درمانی در طول یک جلسه با بی حسی موضعی انجام می شود. نیاز به ریکاوری و مراقبت خاصی پس از آن وجود ندارد. هیچ جراحتی از آن بر صورت بیمار باقی نمی ماند. در عمل زیبایی بینی با تزریق ژل ، پر کننده های پوستی به مقدار کم و دقیق در محل مورد نظر تزریق می شوند. به عنوان مثال اگر ریشه بینی در بالای پل بینی فرو رفته باشد یک خطای بصری از قوز و برآمدگی  ایجاد می کند در حالی که اینگونه نیست. در این زمان باید محل دقیق تزریق توسط پزشک مشخص شود. پس از انجام عمل، پزشک محل تزریق را ماساژ می دهد تا تغییر شکل بینی ایجاد شود. همچنین برای درمان فرورفتگی بینی، تزریق بدون بالا بردن و یا تغییر نوک بینی انجام می شود و شکل و زاویه و یا طول بینی تعییر آشکاری نخواهد کرد.

بیمار در طول جلسه درمانی کاملا هوشیار بوده و با آینه می تواند نتایج عمل را مشاهده کند. تاثیر تزریق بلافاصله پس از عمل ظاهر می شود و با توجه به نوع ژل بین 8 ماه تا 2 سال ماندگاری دارد.

از مزایای این روش هزینه کمتر آن نسب به جراحی زیبایی بینی، غیر تهاجمی بودن و عدم نیاز به دوره ریکاوری می باشد. همچنین به علت داشتن نتایج نیمه ماندگار، افرادی که قصد انجام جراحی داشته اما در مورد آن تردید هایی دارند می توانند به صورت موقت نتایجی مشابه نتایج عمل رینوپلاستی را در صورت خود به وجود آورند.

تزریق ژل برای خط اخم ، خنده ، چین و چروک های دور چشم و گردن

همانطور که پیش از این نیز اشاره شد از دیگر کاربردهای تزریق ژل، رفع خطوط خنده و اخم و چین و چروک های صورت و گردن می باشد. به این دلیل که در ساخت ژل ها از مواد طبیعی استفاده شده، حساسیت زا نبوده و نیازی به تست ندارند. این ژل های پر کننده مشتقات اسید هیالورونیک، مانند رستیلان می باشند. رادیسه -Radiesse- نسبت به رستیلان دواک و ماندگاری بیشتری دارد. بدن کلاژن را به دور کره های بسیار ریز تشکیل می دهد از این رو نواحی ای که در آن تزریق ژل صورت گرفته حجیم می شوند.

فرم مشاوره و تعیین وقت تزریق ژل

سئوالات متداول در مورد تزریق ژل

1. مراقبت بعد از تزریق ژل

بعد از تزریق ژل لب چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

 1. طی 24 ساعت از مواد آرایشی استفاده نکنید.
 2. طی 24 ساعت ورزش های سختی چون ایروبیک را انجام ندهید. در معرض آفتاب و گرمای زیاد نباشید. الکل مصرف نکنید.
 3. طی 72 ساعت ناحیه تزریق را دستکاری نکنید. ماساژ ندهید.
 4. توصیه می شود تا دو هفته به سونا ، جکوزی و حمام داغ نروید.
 5. تا 72 ساعت توصیه می شود غذای سفت مانند ساندویچ ها و فست فودها را نخورید. سیگار و قلیان نکشید.

2. تزریق ژل برای صورت لاغر

آیا تزریق ژل برای صورت لاغر مناسب است ؟

در کل تزریق ژل برای برجسته سازی انجام می شود. با تزریق ژل شما می توانید صورتی پر داشته باشید و گودی آن را محو کنید.

3. بهترین مارک ژل برای تزریق صورت کدام است

یک مساله در تزریق ژل نگرانی از ژل تزریقی است. سعی کنید به کلینیک معتبر مراجعه کنید تا محصول اصل را برای شما تزریق کنند. این روزها تقلبی هر محصول با بسته بندی ظاهری اصل در بازار زیاد است. اول پزشک خوب پیدا کنید و سپس به او اعتماد کنید.

4. قیمت تزریق ژل چقدر است ؟

با توجه به نوسانات شدید دلار قیمت ژل مدام در حال تغییر است. برای اطلاع از هزینه تزریق ژل با ما تماس بگیرید. هزینه بر اساس مقدار سی سی تزریقی متغیر خواهد بود.

5. تاثیر گرما بر ژل لب

توصیه می شود بعد از تزریق ژل از مجاورت با گرما بپرهیزید. در مکان های گرمی چون سونا داغ ، جکوزی , حمام داغ و یا در مجاورت شعله آتش نباشید.

6. تزریق ژل لب در تهران

بهترین مرکز تزریق ژل لب در تهران

کلینیک لیزر و زیبایی رها یک مرکز مجرب و حرفه ای در زمینه تزریق ژل لب در تهران می باشد. انجام این عمل در کلینیک زیبایی رها توسط پزشک می باشد. ژل تزریقی بهترین مارک بازار و اصل می باشد. گارانتی اصل بودن ژل تزریقی با کلینیک می باشد.

مقالات مرتبط با تزریق ژل